ATRAKCJE

Bukowina Tatrzańska i atrakcje, jakie oferuje swoim gościom…

Bukowina Tatrzańska leży na wysokości od 860 do ponad 1000 m n.p.m. i jest położona na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. Znajduje się na trasie z Poronina do Łysej Polany. Pierwsze wzmianki na temat Bukowiny Tatrzańskiej pochodzą z XVII wieku. W dwudziestoleciu międzywojennym nastąpiło przekształcenie wsi z rolniczo-pasterskiej w turystyczną. Obecnie miejscowość stanowi duży ośrodek turystyczno-wypoczynkowy, posiadający liczne wyciągi narciarskie w tym popularny ośrodek Olczań-ski oraz Stację Narciarską Rusiń-ski. Kolejną atrakcją, chętnie odwiedzaną przez turystów, są znane w całej Polsce „Termy Bukowina”.

Atrakcje oferowane przez gminę Bukowina Tatrzańska:

WYCIĄGI NARCIARSKIE

– Bukowina Tatrzańska

Olczański Wierch – posiada 8 wyciągów (7 orczykowych, 1 krzesełkowy). www.olczan-ski.pl Wyciągi znajdują się w najbliższym sąsiedztwie naszego ośrodka, nie ma potrzeby korzystania z samochodu. Przy kompleksie działa również polecana przez nas, licencjonowana szkoła narciarsko – snowboardowa „Skiart”. Dla wypoczywających w naszym ośrodku gości istnieje możliwość otrzymania 10% rabatu na naukę jazdy w tej szkółce. www.skiart.com.pl

Rusiński Wierch – posiada 5 wyciągów (2 orczykowe, 2 krzesełkowe, 1 wyciąg taśmowy). www.rusin-ski.pl Pod naszym domem znajduje się przystanek, z którego można odjechać bezpłatnym busem na Rusiński Wierch.

– Białka Tatrzańska

Kotelnica Białczańska – posiada 7 kolei linowych, 3 wyciągi orczykowe oraz 4 trasy biegowe. www.bialkatatrzanska.pl

Kaniówka – posiada 1 kolej krzesełkową, 3 wyciągi orczykowe oraz 1 wyciąg taśmowy. www.kaniowka.pl

– Jurgów

Jurgów-ski – posiada 2 koleje linowe oraz 4 wyciągi orczykowe. www.jurgowski.pl

– Czarna Góra

Koziniec – posiada 1 kolej krzesełkową, 2 wyciągi orczykowe oraz 1 wyciąg zaczepowy. www.koziniec-ski.pl

Niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej znajduje się warta polecenia stacja narciarska Małe Ciche, posiadająca 2 koleje krzesełkowe oraz 3 wyciągi orczykowe. www.maleciche.com

BASENY TERMALNE I INNE ATRAKCJE

BASENY TERMALNE W SZAFLARACH – termyszaflary.com

BASENY TERMALNE W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ – termabukowina.pl

BASENY TERMALNE W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ termabania.pl

OŚRODEK JAZDY KONNEJ kwaterybukowina.pl/jazda-konna

RAFTING – (spływ łodziami pontonowymi I kajakami po Białce, jedynej w Polsce rzece typu alpejskiego)

ŁATWE TRASY SPACEROWE – oferują piękne widoki na Tatry, Gorce, Pieniny oraz Babią Górę.

NA TERENIE GMINY BUKOWINA TATRZAŃSKA LEŻĄ TATRY WYSOKIE z takimi skarbami natury jak: Morskie Oko, Rysy, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Orla Perć, Wielki Wołoszyn, Świnica. Równie łatwo można stąd dotrzeć na Rusinową Polanę oraz Wiktorówki.

IMPREZY KULTURALNE

W gminie Bukowina Tatrzańska co roku odbywają się liczne, niezwykle atrakcyjne dla turystów, imprezy kulturalne, mające na celu pielęgnowanie oraz prezentację rodzimego folkloru. W ich skład wchodzą m.in. Karnawał Góralski, Festiwal Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania”, Przegląd Palm Wielkanocnych, Przegląd Dorobku Kulturalnego „Małe Bajania”, Gminny Festyn „U zbiegu kultur Lindada”, Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, Spotkanie Muzyk Podhalańskich „Dziadońcyne Granie”. domludowy.pl. Przy domu ludowym działa również Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka. W sezonie letnim i zimowym wystawiane przez artystów sztuki można zobaczyć w każdą środę w domu ludowym.

Od kilku lat w okresie letnim przez Bukowinę przejeżdża słynny wyścig kolarski „Tour the Pologne”. Temu widowiskowemu wydarzeniu atrakcyjności dodaje fakt, że start i meta znajdują się właśnie w Bukowinie.

         Jedną z głównych imprez organizowanych na Podhalu, a dokładniej w Powiecie Tatrzańskim, są „Tatrzańskie Wici” , które stanowią cykl imprez oraz wydarzeń kulturalnych, odbywających się w okresie wakacyjnym. www.imprezy.e-zakopane.pl  Kolejnym ważnym wydarzeniem na Podhalu jest „Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich” w Zakopanem, podczas którego można obejrzeć popisowe występy zespołów folklorystycznych  z całego świata. www.mffzg.pl 

ZABYTKI NA TERENIE GMINY BUKOWINA TATRZAŃSKA:

Bukowina Tatrzańska

– Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, www.parafia-bukowinatatrzanska.pl

– Dom Ludowy, www.domludowy.pl

Jurgów

– Kościół parafialny św. Sebastiana i Matki Bożej Różańcowej, www.parafia-jurgow.pl

– Zagroda Sołtysów, www.muzeumtatrzanskie.com.pl

– Zespół szałasów na Polanie Podkólne, http://www.drewniana.malopolska.pl/?page=obiekty&id=65

Białka Tatrzańska

– Kościół Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, www.parafia.bialka.net

Czarna Góra

– Zagroda Korkoszów, www.muzeumtatrzanskie.com.pl